Комунікативна методика - найкраща методика вивчення англійської мови

Поняття комунікативної методики і її мета

Останнім часом з’являється все більше і більше різних способів швидко вивчити іноземну мову, але найефективнішим все ж залишається комунікативна методика викладання англійської мови. Пов’язано це з тим, що в основі такого підходу лежить в першу чергу спілкування, а не вивчення правил і граматичних основ. Саме спілкування присвячено близько 70% занять. При використанні такої методики людина освоює мову, як це роблять маленькі діти, просто автоматично вбирає в себе нову інформацію.

Часто, приходячи на мовні курси в Одесі, учні скаржаться, що вони впевнено володіють граматичними правилами, грамотно будують речення, але спілкуватися іноземною мовою бояться. Головною метою комунікативної методики є подолання мовного бар’єру і, як наслідок, позбавлення людини страху заговорити.

Школа англійської мови IQ SCHOOL застосовує даний підхід в навчанні вже не один рік, тому наші учні вміють підтримувати розмову навіть при обмежених лексичних та граматичних знаннях. 

Як проходить навчання

Найголовніша відмінність комунікативного підходу в навчанні від звичних занять англійською мовою – це відсутність лекцій, а також відсутність заучування стандартних діалогів і фраз. На кожне заняття вибирається певна тема, яка вивчається за допомогою спілкування і обговорення. Викладач англійської для дітей, наприклад, вчить говорити за допомогою гри. Завдяки невимушеній атмосфері навчання англійській дошкільнят відбувається легко і весело!

Таким чином, комунікативний підхід, перш за все, фокусується не на на правильності вимови і побудови речень, а на можливості всіх учасників дискусії вчитися по-різному розвивати діалог, вміти перефразувати те, що вони не можуть пояснити в силу недостатньо розвиненого словникового запасу.

Роль викладача

Як уже згадувалося, викладач при використанні комунікативного підходу не читає лекції, а значить не виступає в звичній усім ролі вчителя. При такому методі навчання викладач виступає в новій якості – помічника, друга і порадника.

Крім того, комунікативний підхід має на увазі групове навчання, де всі учасники процесу постійно взаємодіють між собою. Тому учень починає більше орієнтуватися на своїх однолітків, ніж на вчителя.

Які використовуються вправи і завдання

Викладаючи англійську для дітей в Одесі, наш навчальний центр використовує спеціальні авторські вправи і завдання – учні беруть участь в різних проектах, комунікативних іграх, дискусіях, і навіть в театральних постановках. 

Переваги методу

Комунікативний підхід дає можливість учневі:

Висновок

На сьогоднішній день комунікативна методика вивчення англійської мови безперечно є найефективнішою. Вона допомагає легко освоїтися в англомовному середовищі, так як всі фрази автоматично виникають в голові при живому спілкуванні без докладання якихось зусиль. Але найголовніше, даний підхід підходить для навчання абсолютно всім – від дошкільнят до дорослих учнів!