Чи потрібно допомагати дитині з уроками?
У великій кількості сімей по всій Україні щодня відбуваються сварки через невиконане або погано виконане домашнє завдання.
Втомлена мама приходить з роботи та замість того, щоб поцікавитися тим, як пройшов день дитини, що хорошого сталося в її житті, починає одразу запитувати про уроки та оцінки. Розгублена дитина несе зошити та щоденник на перевірку. Далеко не всі діти можуть похвалитися ідеальним виконанням уроків і припускаються помилок. Мама обов’язково знаходить ці помилки, після чого починає вичитувати, соромити чи навіть лаяти дитину.
Подібні щоденні ритуали перевірки домашнього завдання можуть зіпсувати добру атмосферу в сім’ї. Постійні конфлікти спричинять стрес у дитини та матері. Краще припинити допомагати дитині, якщо така допомога шкодить стосункам у сім’ї. Чи це означає, що батьки повинні зовсім залишатися осторонь? Ні.
Як же бути, якщо дитина не справляється з домашнім завданням, а спільне виконання з мамою викликає розбрат у сім’ї?
Існують різні курси для дітей, які допомагають у розв’язанні цього питання. Наприклад, група продовженого дня чи полуднівка. На таких курсах дитина зможе виконати домашнє завдання та з педагогом надолужити знання, які не вдалося запам’ятати на уроці. Крім цього діти знайомляться з однолітками та знаходять нових друзів, завдяки чому діти із задоволенням ходять на полуднівку. У програмі групи продовженого дня для школярів передбачено час для дозвілля та спілкування. Подібне навчання не приносить стресу дітям.
Створення сайту: SKY-IT