Проблеми у вивченні англійської мови і способи їх подолання

Людина так влаштована, що часто сумнівається в собі. Це стосується і вивчення англійської мови. Часто, відвідуючи курси англійської мови для дорослих, від учнів можна почути, що вони говорять і пишуть набагато гірше, ніж інші учні. Найчастіше це не збігається з реальністю, а пов’язане лише з певними психологічними проблемами, що виникають в процесі навчання. Психологи виділяють чотири основні проблеми:

1. Невпевненість у собі

Кожному учневі хоч раз приходила в голову думка, що оточуючі говорять англійською краще. Зазвичай такі думки не пов’язані з реальними лінгвістичними знаннями, а пов’язані лише з невпевненістю в собі. Адже можна говорити не зовсім правильно, але впевнено, і відразу зробити інше враження. У таких випадках рекомендується в першу чергу боротися зі своєю невпевненістю.

2. Постановка важко досяжних цілей

Приступаючи до вивчення англійської будь-яка людина ставить перед собою певну мету. Хтось хоче навчитися сприймати на слух англійську мову, хтось хоче читати книги без словника, хтось хоче підтягнути професійну лексику. Досягти відразу високих результатів неможливо, тому потрібно ставити реальні цілі. Якщо поставити важко досяжну мету, то навчання ускладнюється, мотивація постраждає і бажання вчитися пропадає. 

3. Страх помилки

Ще однією розповсюдженою проблемою є страх помилитися і виглядати смішно. Але варто пам’ятати, помиляються всі, навіть носії мови. Не потрібно сильно заморочуватися на помилках, адже головне завдання в процесі навчання – це навчитися передавати свої думки, щоб вас розуміли. Боязнь зробити помилку негативно впливає на розвиток розмовних навичок і дуже сильно гальмує прогрес. На помилках ми вчимося, і без них неможливий шлях до успіху. 

4. Страх публічних виступів

Є люди, які бояться публічних виступів. Ця загальновідома фобія дуже заважає в житті не тільки при вивченні англійської мови. Якщо страх настільки сильний, що побороти його ніяк не виходить, то краще займатися англійською індивідуально з репетитором. Але як тільки страх трохи відступить, рекомендується все ж спробувати займатися в групі, так як групові заняття найкраще сприяють розвитку розмовної мови.

Пам’ятайте, що у вивченні англійської мови важливо не те, наскільки правильно ми говоримо, а те наскільки вміло ми можемо користуватися тим словниковим запасом, яким володіємо. Адже навіть не найглибші пізнання в іноземній мові дозволяють нам заводити друзів по всьому світу, відчувати себе впевнено в інших країнах і добиватися успіхів в кар’єрі.