Емоційне вигорання мами або чому так важливо відпочивати від дитини

Кожна мама хоч раз відчувала, що життя їй більше не належить, щоденні турботи не радують і дитина своїми вчинками починає дратувати. Не всі хочуть це визнавати, але періодично до всіх приходять такі думки. Емоційне вигорання – почуття, коли ти не в ресурсі, коли все навколо дратує і робити нічого не хочеться. Але це не просто втома, а серйозне моральне, фізичне і розумове виснаження, стан, коли мама втрачає радість життя і починає жити на автопілоті.

У такі моменти важливо поставити запитання: «Кому і що я намагаюся довести?». Найчастіше жінки заганяють себе в такий стан, аби не відповідати образу «поганої матері». Адже суспільством часто нав’язує поняття, що хороша мама повинна проводити з дитиною 24 години на добу.

Тому жінки дуже сильно завантажують себе сімейними турботами, починають рідко зустрічатися з подругами, випадають з професійної діяльності, і перестають само реалізовуватися, як особистості. Але так жити не можна. Мамам потрібен відпочинок від сімейних обов’язків і дітей. 

Чому емоційне вигорання травматично як для матері, так і для дитини? 

Жінка вибивається з емоційної рівноваги, дитина зчитує стан матері і починає тривожитися і вередувати, а мама в свою чергу ще більше дратується. Коло замикається. Вийти з нього потім дуже складно. Тому кожній мамі важливо розуміти, що відпочила мама – запорука спокою дитини. Адже головне не кількість проведених разом з малюком годин, а якість цього часу. 

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням? 

В першу чергу мама повинна визнати проблему і зрозуміти, що ідеальних людей не буває, дитині потрібна спокійна мама. Щоб не допустити емоційного вигорання або впоратися з уже наявною проблемою, дотримуйтесь поданих порад нижче: 

Проблемы в изучении английского языка

Не упускайте можливість виділити пару годин для себе, а малюка порадуйте спілкуванням з однолітками. Полуднівка IQ SCHOOL – прекрасний варіант для вирішення цих завдань! 

Бережіть себе і знайте, що ви найкраща мама для своєї дитини!